Verlies | Loss

12 september 2026 - 21 november 2026

Het verlies van een naaste heeft een grote impact op mensen. Aan de hand van eigen ervaringen of persoonlijke verhalen van anderen onderzoeken Wiosna van Bon, Rick van der Klooster, Pippilotta Yerna en Martin en Inge Riebeek hoe gemis, herinnering en rouw vorm krijgen

Wiosna van Bon
Wiosna van Bon (KLIK HIER VOOR MEER FOTO'S)

Before The Silence is de titel van het project waarin Wiosna van Bon onderzoekt hoe mensen net als zij het verlies van een van de ouders door zelfdoding hebben ervaren. Door middel van fotografie maakt zij de gelaagdheid van herinneringen zichtbaar en hoe deze veranderen met het verstrijken van tijd. Nabijheid en afstand, aanwezigheid en afwezigheid zijn voortdurend met elkaar in dialoog. Zij combineert portretten van de mensen die zij interviewde met beelden die associatief verwijzen naar hun verhalen.

Na het overlijden van zijn moeder keerde Rick van der Klooster terug naar de bergen waar zij vroeger met het gezin op vakantie gingen en wandelden. In Between the Mountain and the River fungeert het landschap als drager van herinnering en rouw: verstild, groots en onvermijdelijk veranderlijk. Het boek dat in 2025 over dit project verscheen is uitverkocht.

Pippilotta Yerna toont haar monumentale drieluik Pietà, waarin de intense, liefdevolle relatie met haar oudtante centraal staat. Vanuit deze persoonlijke band onderzoekt ze hoe zorg, nabijheid en afscheid onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Het werk verbeeldt geen abrupt verlies, maar een langdurig proces van verbondenheid en geleidelijke loslating. Door middel van een ingetogen, meerdelig beeld verenigt Yerna liefde en afscheid waarbij kwetsbaarheid en kracht naast elkaar bestaan.

Martin & Inge Riebeek tonen een aantal korte videoportretten waarin verlies van een familielid of geliefde centraal staat. De videoportretten maken deel uit van de serie The Essential, waarin mensen vertellen hoe zij na een ingrijpende ervaring een manier hebben gevonden om te gaan met het trauma. Elk portret begint met een totaalshot van iemand in zijn/haar omgeving, die vervolgens dicht naar de camera loopt en rechtstreeks in één keer in de camera het persoonlijk verhaal vertelt.

De opening van de expositie is zaterdag 12 september van 15.00-17.00 uur, openingswoord door Edzo Doeve, voormalig CEO van DELA.



12 september 2026 - 21 november 2026

Pennings Foundation
Geldropseweg 63
5611 SE Eindhoven
040-3080609
info@penningsfoundation.com
www.penningsfoundation.com
De galerie is geopend woensdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en op afspraak.

Er is werk te zien van
Wiosna van Bon
Rick van der Klooster
Pippilotta Yerna
Martin Riebeek
Inge Riebeek

Vriend van Fotoexpositie.nl

Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!







Ontvang de nieuwsbrief

Elke maand de meest recente exposities en het laatste fotonieuws in je mailbox? Meld je dan nu aan voor de nieuwsbrief van Fotoexpositie.nl.

Recent toegevoegde exposities

De verzegelde tijd
7 september 2026 - 11 oktober 2026, Amersfoort
De verzegelde tijd
BredaPhoto Festival 2026 - Our Songs Came Through
11 september 2026 - 25 oktober 2026, Breda
BredaPhoto Festival 2026 - Our Songs Came Through
Verlies
12 september 2026 - 21 november 2026, Eindhoven
Verlies

Fotografen

a b c d e f
g h i j k l
m n o p q r
s t u v w x
y z

Over Fotoexpositie.nl

Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.

Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl