Nederlandse Pioniers in Turkije
18 april 2012 - 26 augustus 2012
Ook in onze tijd zoeken Nederlanders geluk, welvaart of avontuur in Turkije. De fototentoonstelling Nederlandse Pioniers in Turkije van het gelegenheidsduo Gunay Uslu en fotograaf Geert Snoeijer schept aan de hand van fascinerende fotoportretten een beeld van het leven van Nederlanders die naar Turkije zijn geëmigreerd.
Geert Snoeijer en Gunay Uslu portretteerden 18 van deze emigranten: Nederlandse pioniers in Turkije. Ieder van hen had zijn eigen redenen om naar Turkije af te reizen en daar te blijven. Bruiden en bruidegoms die voor de liefde zijn gegaan, mensen die voor het Turkse klimaat, landschap en de cultuur zijn gevallen, ondernemers, kunstenaars en journalisten. Een enkeling stamt nog af van de Levanthandelaren uit de 18de eeuw.
Wat zijn de beweegredenen en verwachtingen van deze Nederlanders in Turkije? Hoe ervaren ze het leven in Turkije? Hoe kijken ze vanuit Turkije naar het Nederland van nu? Een antwoord op deze vragen is te vinden in deze presentatie.
De biografieteksten die bij deze presentatie worden getoond kwamen tot stand in samenwerking met studenten Algemene Cultuurwetenschappen van de Universiteit van Amsterdam.
Het museum is dagelijks geopen van 10.00-17.00 uur, behalve op 1 januari, 30 april en 25 december, dan is het museum gesloten.

Geert Snoeijer en Gunay Uslu, Wolvert van ’t Hooft
18 april 2012 - 26 augustus 2012
Amsterdam Museum
Nieuwezijds Voorburgwal 357
1012 RM Amsterdam
020-5231822
info@amsterdammuseum.nl
www.amsterdammuseum.nl
Het museum is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Op 27 april en 25 december is het museum gesloten.
Op 1 januari is het museum geopend van 12.00-17.00 uur.
Op 5, 24 en 31 december sluit het museum om 16.00 uur.
Er is werk te zien van
Gunay Uslu
Geert Snoeijer
Vriend van Fotoexpositie.nl
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!