Amsterdam heeft 934.526 mensen. Mensen die verhuizen, verbouwen, uit elkaar gaan, een kind krijgen of gewoon een nieuwe bank. En die oude bank? Die belandt bij het grofvuil. Net als stoelen, tafels, tv’s, lampen en matrassen die hun beste tijd hebben gehad. Hele interieurs worden op straat gezet tijdens de grofvuilavond in de wijk.

Boris Suyderhoud reed tussen 2019 en 2025 door deze 17 wijken, en bouwde daar van grofvuil het interieur van de stad. Het interieur, exterieur.
Al sinds de tweede helft van de twintigste eeuw is de grofvuilavond een vast onderdeel van het Amsterdamse straatbeeld. Een wekelijks ritueel waarin het privéleven van de stad zich onbedoeld in de openbare ruimte toont.
Vanaf 2026 wordt deze praktijk door de gemeente stapsgewijs afgeschaft. Wat generaties lang zichtbaar was op straat, verdwijnt daarmee uit het dagelijks leven. Tussen 2019 en 2025 documenteerde Suyderhoud dit gebruik in zeventien wijken van Amsterdam. De objecten die bewoners buiten zetten, herschikte hij ter plekke tot zorgvuldig uitgelichte interieurs.
Het boek wordt gepresenteerd tijdens de opening van de gelijknamige expositie bij Gallery WM, vrijdag 10 april van 18.00-21.00 uur. Tijdens de opening vindt tevens de presentatie plaats van het fotoboek INT/EXT Amsterdam, dat het volledige project bundelt.
De expositie is mede mogelijk gemaakt door het AFK (Amsterdams Fonds voor de Kunst). Het boek wordt mede mogelijk gemaakt door het Jaap Harten Fonds.
fotoboek
Boris Suyderhoud
info@borissuyderhoud.com
www.studiosuyderhoud.com
Er is werk te zien van
Boris Suyderhoud
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!



| a | b | c | d | e | f |
| g | h | i | j | k | l |
| m | n | o | p | q | r |
| s | t | u | v | w | x |
| y | z |
Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.
Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl