Vanaf het moment dat het museum weer de deuren opent, staat in het Bonnefanten de vierde editie van The Studio klaar voor bezoekers. The Studio biedt een podium aan kleinschalige solopresentaties waarin kunstenaars verslag doen van recente ontwikkelingen in hun werk. In deze vierde studiopresentatie is het de beurt aan Floor Martens (Reuver, 1998), die onder meer met een fotoserie getiteld Lijftaal thema&339;s als kracht en liefde, verlies en verdriet aan de orde stelt.

Voor The Studio #4 verdiepte Floor Martens zich de afgelopen maanden aan de Jan van Eyck Academie in fotografische processen en technieken. Het menselijk lichaam is hierin het onderwerp. Daarbij gaat haar aandacht naar haar eigen kwetsbaarheid en gevoelens van onder meer verlies, angst en onzekerheid. Geraakt door een intense dansperformance gebaseerd op Ayahuasca-ceremoniën, neemt ze zelf deel aan een reeks Ecstatic-dance sessies, een soort meditatieve en expressieve, vrije dansvorm. Het vrije bewegen maakt veel los bij Martens die zich verwondert over het instinctieve vermogen van het lichaam om diepgewortelde intuïties uit te drukken. 'Bij dans is de essentie veel dichterbij', aldus Floor.
Floor maakt foto's van zichzelf terwijl ze danst en vraagt vrienden om eveneens voor de camera te dansen of te bewegen. De analoge opnamen van de jonge vrouwen en mannen presenteert Martens als een ingelijste reeks zwart-wit foto's aan de wand. Ze doen wel denken aan emblemata, zinnebeelden die abstracte begrippen uitdrukken zoals kracht en liefde.
Martens' verwondering over het essentiële en eerlijke van individuele lichaamsexpressie wordt zo een verkenning naar een nieuwe mentale en emotionele taal. Naast de nieuwe fotoserie laat Martens fragmenten uit haar dagboeken en briefwisselingen horen als audiowerk en toont deze tevens in typeschrift op grote bladen.
3 maart 2021 - 5 september 2021
Bonnefantenmuseum
Avenue Ceramique 250
6221 KX Maastricht
043-3290190
info@bonnefanten.nl
www.bonnefanten.nl
Het museum is geopend dinsdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur.
Er is werk te zien van
Floor Martens
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!



| a | b | c | d | e | f |
| g | h | i | j | k | l |
| m | n | o | p | q | r |
| s | t | u | v | w | x |
| y | z |
Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.
Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl